Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 4
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 3
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 2
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 1
Muzycy w przedszkolu ( 12.04.2016) PDF Drukuj Email

12.04.2016r. przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej pt." Wiosna w muzyce- utwory muzyczne, w których odnaleźć można charakterystyczne odgłosy wiosny". Audycje muzyczną rozpoczęto utworem A. Vivaldiego " Cztery pory roku - Wiosna", dzięki któremu maluchy dowiedziały się co to jest muzyka ilustrująca. Podczas słuchania tego utworu dzieci rozpoznawały zjawiska przyrodnicze- deszcz, lot pszczół itp. Muzycy wykorzystując kibort i gitarę grali utwory tematycznie związane z wiosną: "Maszeruje Wiosna"," Idzie do nas Wiosna", "Kwiatki, bratki i stokrotki". Przedszkolaki słuchając tych utworów świetnie bawili się poruszając się w ich rytmie.