Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 4
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 3
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 2
Publiczne Przedszkole w Skrzyszowie - zdjęcie 1
Wycieczka do biblioteki publicznej ( 16.05.2016r.) PDF Drukuj Email

16 maja 2016r. dzieci z przedszkola odwiedziły bibliotekę publiczną znajdującą się obok budynku przedszkola. Podczas wycieczki przedszkolaki poznały wybrane pomieszczenia biblioteki- czytelnię i wypożyczalnię, oraz ich funkcję. Zostały zapoznane z zasadami korzystania ze zbiorów biblioteki, dowiedziały się też, w jaki sposób wypożycza się książkę. Celem wycieczki było poznanie pracy bibliotekarki, zachęcanie dzieci do systematycznego korzystania z biblioteki oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych u przedszkolaków i członków ich rodzin. Wycieczka przyczyniła się do wzbogacenia wiadomości dzieci, poszerzenia ich przeżyć i doznań w kontakcie z przedstawicielami różnych środowisk społecznych. Zdobyte doświadczenia wykorzystują podczas zabawy tematycznej " W bibliotece", gdzie z zapałem wcielają się w role bibliotekarki i czytelników.